Objevení Sodomy a Gomory

Datum prvního zveřejnění článku: 31.4.2006, autorství: Křesťanské stránky 

Obsah

  • Města obrácená v popel
  • Vyspělost dávných civilizací

Města obrácená v popel

Ohledně toho kde leží Sodoma a Gomora byly spekulace, jestli to nebylo v údolí Sidimu, dnešní mrtvé moře. To údolí bylo plné asfaltových studní (nezdá se to být vhodné místo pro zakládání měst). Každopádně, pět králů, vytáhlo proti Sodomě a Gomoře (Ge 14:8). Vytáhli ze svých měst (Včetně sodomského a gomorského krále) a shromáždili se v dolině Sidímu k boji. Vypadá to, že ty města ležely někde jinde, než v dolině, protože vytáhli z měst a teprve potom přišli do doliny.

Další spekulace byly, že by ty města mohly být jižně pod Mrtvým mořem, v místech, která byla zaplavena. Je to rovina, což by odpovídalo bibli. Při poklesu hladiny se však žádné zříceniny nenašly.

Byly zkoumány ještě jiná místa, ale tyto trosky neodpovídaly tomu, že by byly obráceny v popel, jak uvádí bible. Pomocí satelitové mapy Ron prozkoumal terén Západně podél Mrtvého moře. V jihozápadní části pod mrtvým mořem, je hora, která se jmenuje Sodoma. Proto Ron předpokládal, že Sodoma, by měla ležet poblíž. Vydal se tedy prozkoumat podezřelá místa. Hledal pět ztracených měst, která měla být obrácena v popel. Na severozápadní straně mrtvého moře, vedle Jordánu, Ron našel města, o kterých se domnívá, že jsou to Sebój, Adem. Gomora leží v dolní části jihozápadního rohu Mrtvého moře. Usuzuje tak na základě toho, že toto město je menší než Sodoma. Sodoma by měla být větší, protože se v bibli uvádí jako první. Sodoma tedy leží jihozápadně pod zaplavenou částí pod Mrtvým mořem. Kousek pod ním leží Soár (tj. Maličké). To je to místo, kam se ukryl Lot. 

"Hospodin začal chrlit na Sodomu a Gomoru síru a oheň; od Hospodina z nebe to bylo. Tak podvrátil ta města i celý okrsek a zničil všechny obyvatele měst, i co rostlo na rolích." (Ge 19:24-25) 

Ron popisuje, jak našel ta města. Ty města jsou v poušti, proto, i když nejsou daleko od cesty, nikdo je tam nehledal. Město splývá s terénem, liší se jen barvou. Když přijdete blíže, jsou vidět budovy, hradby, trosky. Jenže všechno je z popele. Budovy by se mohly rozsypat a je s podivem, že stojí. Myslím, že je to zázrak. Ani déšť, ani žádné jiné povětrnostní vlivy, to zatím nespláchly. A tak nám to mohlo zůstat zachováno jako svědectví, jako výstraha světu. V popel byly obráceny dokonce i rostliny. Vypadají tak věruhodně a lákavě. Ale když je utrhnete, zjistíte, že se vám nakonec rozsypou. Byly k nalezení také zpopelněné kosti. Všechno si zachovalo tvar.

Druhým významným objevem byly pro Rona sýrové koule. Je to důkaz toho, že město bylo opravdu zničeno hořícími kusy sýry. Musely to být velké kusy.sýry. Tyto sýrové koule působily teplotu kolem 4-5 tisíci stupňů a spálili na popel úplně všechno. Popel nakonec hořící sýru udusil, takže se zachovala jako důkaz toho, co katastrofu způsobilo. Sýrové koule jsou v popelu, uvnitř pak "spalný okruh sýry" - tj. zeskleněná vrstva popelu, a potom samotné jádro sýry. Po městě leží rozseto na miliony takových koulí. Ron našel nějaké zlaté mince pomocí detektoru kovů, avšak mince nebyly ze zlata, ale ze soli zlata, což je vedlejší produkt vypařeného zlata. 

Je zde několik důvodů, proč města nemohly být zničena sopečnou činností. Sopečná činnost neobrátí město v popel, jen ho pokryje popelem. Další důvod je ten, že v žádných městech zničených sopečnou činností nebyl nalezen výskyt syrových koulí jako v Sodomě a Gomoře. To je zcela jedinečný nález. Je možné nalézt usazené vrstvy síry nebo krystalová síru, ale ne koule ze slisovaného prachu síry.

Vyspělost dávných civilizací 

"Co se dálo, bude se dít zase, a co se dělalo, bude se znovu dělat; pod sluncem není nic nového." (Kazatel 1:9) 

Ve svých dokumentech Jonathan Gray uvádí, že existuje mnoho archeologických nálezů, které svědčí o vysoké vyspělosti starodávných civilizací. Tyto indicie jsou v rozporu s tvrzením evolucionistů, že civilizace postupovala ve svém vývoji od primitivní úrovně k vyspělosti. Spousta nálezů svědčící o překvapivé vyspělosti je ignorována a jejich účel je přizpůsobován a dezinterpretován tak, aby se to hodilo představě o evoluci. Uvedu jen narychlo jaké nálezy Jonathan Gray uvádí. 

Zkamenělina vypadající jako geód (dutý kulatý kámen, uvnitř má krystaly) - kámen byl překvapivě tvrdý. Uvnitř však nalezly neznámý mechanismus podobný zapalovací svíčce motoru. Datace cca 500 000 let. V jakýchsi uhelných dolech byly nalezeny strojně obrobené kostky, k neznámému využití. Salk Lake museum. Datace 340 mil. let. Bronzový přístroj se složitým číselníkem, složitý ozubený mechanismus sloužící k určování polohy slunce, měsíce a hvězd. Také přílivy a odlivy. Přesné a vyspělé strojnictví. Datace cca 50. p.n.l. Technologie je prý mnohem starší. Prý je to převratný objev na tu dobu. V muzeu Bagdádu byl nalezen tzv.. "kultový předmět" - který jak se později zjistilo sloužil jako elektrolytická baterie. 15 cm vysoká nádoba. Složení: železo, měď, elektrolyt, asfalt. Počet nádob 15. Důkazy o hromadné výrobě. Stáří cca 2000 let. Elektřina byla prý používána už dlouho před tím. Jonathan Gray říká, že po celém světě se nachází ve sklepních muzeích předměty, které si vyžadují složitou výrobní technologii. Dále nálezy soukromých starodávných domů, s koupelnami s teplou vodou, se splachovacími záchody. Vzorkované tapety z hliníku, zlata nebo stříbra. Tapety jsou tenké jako ty dnešní. Domy měly zasklená okna, luxusní koberce a nábytek a zvláštní malé mechanické zařízení. Tapety ze zlata, stříbra a hliníku, bohatě vyzdobeny, byly nalezeny ve městech amazonské džungle. Taktéž ve východním Ekvádoru jsou listy tapet až 7 m dlouhé a 2,5 m široké, snýtované dohromady. 

Na egyptských budovách jsou nakresleni služebníci s předměty podobnými velkým žárovkám, uvnitř místo vlákna kovový had. Z těch žárovek vede kapel zapojený do skřínky. Zajímavé je, že starověké egyptské budovy nemají začouzené stropy, na rozdíl od staveb v jiných místech světa. Předmět z Mexika - dokonalá detailní rytina o velikosti jako špendlíková hlavička. Krystalová čočka, nalezená v egyptské hrobce. Také v jiných starodávných městech se nalezly optické čočky. Kolosální stavby, jejichž stavbu si sotva dokážeme představit. V Balbeku byly postaveny římské chrámy na obrovské plošině, která musela být zvednuta do výše jednoho patra. Váží něco mezi 1200-1500 tun a uvnitř je tunel, kterým by projel vlak. Těžko bychom dnes mohli těmi kádry pohnout, aniž by se poškodily. Ani přeprava nám není známa. 

Pro vyspělé civilizace neexistují žádné svědectví o pozvolném přechodu z primitivního stavu. V těch nejdávnějších civilizacích, o kterých máme písemné záznamy, civilizace byla již na vyspělé úrovni, tvrdí Jonathan Gray. 

Když nakreslíme horizontální a vertikální čáru, protínající velkou pyramidu v Egyptě, zjistíme, že plocha suché země v těch čtvrtích je téměř stejná. Jakoby lidé tehdy vyměřili svět. Kdoví jestli účel velké pyramidy nebyl ještě jiný, než že by to byla jen hrobka. Inkové používali zajímavou stavební techniku. Kameny, které do sebe pasovaly velice těsně, a přitom kvádry mají mnoho stran (jako puzzle). Jakým způsobem dovedly něco tak přesného vyrobit? V Číně je ta největší lidská stavba na této planetě. Je tam pyramida, která je více než dvakrát větší než velká chlopská pyramida. Je vysoká 360 m, čímž se vyrovná Empire State building v New Yourku. Nepředstavitelně obrovský kolos. Umístění asi 65 km od Siamu, sev.záp. Čína. Leží na staré cestě s hedvábím, o které píše Marco Polo. Je tam celkem sedm podobných pyramid. Ve Venezuele byly v hrobkách nalezeny modely připomínající tryskáče - mají kapotu motoru, pilotní kabinu, přední ochranné sklo, ocas s klapkou, výšková kormidla. Některé modely mají dvojitá křídla. Existuje jich 14 a byly aerodynamicky otestovány. Předmět podobný letadlu byl nalezen také v Egyptě. 

Byly nalezeny také nějaké lebky se zraněním podobným ráně z projektilu. 

V oblasti řeky Indus ("Mohendžoudárou" a "Herapa") byly nalezeny nějaké města (každé s milionem obyvatel), které jeví známky po velmi silném atomovém výbuchu. Dodnes vyzařují radiaci na úrovni jako dnes Hirošima. Bylo nalezeno také epicentrum výbuchu. Staroindické texty mluví o tom, že obyvatelé měli sedmidenní ultimátum k evakuaci.

Obrázky

Obrázky Sodomy, Gomory a Soáru

Seznam všech článků

Schrána Hospodinovy smluvy

Noemova Archa (archeologické důkazy)

Útěk přes Rudé moře

Objevení Sodomy a Gomory

© 2019-2021 Křesťanské stránky
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky